Karabük Yenice Ormanları Sanal Gezisi

Uzaktan eğitim sürecinde yürüttüğümüz sanal gezi programımıza bir yenisini daha ekledik.

Bu seferki rotamız, zengin bir tarihe ve olağanüstü endemik canlı çeşitliliğine sahip olan ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından korunması gereken 100 sıcak bölge arasında yer alan ‘’Karabük Yenice Ormanları’’ oldu.

Türkiye’nin en büyük blok ormanları diye tanımlanan, yaklaşık 75 bin hektarlık bir alanda yerleşimli, içerisinde 21 yürüyüş rotası bulunan, kaya tırmanışı, kuş gözlemi, foto safari, botanik yürüyüşleri, rafting ve yamaç paraşütü yapma imkanı sunan Yenice ormanları, Gökçebey, Devrek ve Mengen ilçelerinin oluşturduğu yayın güney doğusunda yer alıyor.

Bir ağaç müzesi niteliğindeki Yenice ormanları, Avrupa’nın biyolojik çeşitlilik açısından en değerli alanları arasında yer alıyor.

Doğa ve macera tutkunlarının uğrak yeri olan bu muhteşem zenginliği öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katıldığı 360 derecelik sanal turla tanıma fırsatı bulduk. Yaşadığımız yere çok yakın olan ama belki de bugüne kadar hiç görmediğimiz ve duymadığımız bir bölge olan ‘’Saklı Cennet Yenice’’ görülecek yerler listenize mutlaka eklememiz gereken bir rota.

Bir cevap yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?