Dr. Başak Karateke ile “Denge” üzerine

Okul -Veli işbirliğinde, öğrencilerimizin akademik ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla, Ufuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Başak Karateke velilerimizle bir araya gelerek interaktif bir grup etkinliği gerçekleştirdi. Teması “DENGE” olan ve velilerimizin katılımı ile okul kütüphanemizde düzenlenen etkinlik ile velilerimizin çocuklarının gelişim süreçlerinde karşılaştıkları veya ileride karşılaşabilecekleri durumlar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.  

Farklı kademelerde öğrencileri bulunan velilerimizi buluşturan ve velilerimizin aktif katılımı ile samimi bir havada gerçekleştirilen etkinlik sonrası aldığımız olumlu geri bildirimler üzerine daha çok velimizin faydalanabilmesi için aynı etkinliği 2. dönem tekrarlayacağız.

Etkinlik sonrası velilerimizden aldığımız geri bildirimler;

“Ön ergenlik döneminde olan çocuğumun bütün süreçlerine hakim olduğumu düşünürken hala atladığım noktalar olduğunu farkettim. Başak Hanımın çalışması, yol haritası çizmemde yardımcı oldu. Bu tarz eğitimlerden tüm velilerimizin yarar sağlayacağına eminim.”

“Anne baba olarak kendimizle yüzleşmemizi sağladı.”

“Başak Hanım alanında çok yetkin bir uzman. 6 çocuk büyütmüş olmama rağmen süreçte kendimi tükenmiş hissediyordum. Seminerden çıktıktan sonra kendimi terapiden çıkmış gibi hissettim. Farklı veli gruplarının bir arada olması farklı süreçlerden haberdar olmamı sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.” 

“Çocukluğumdan, ebeveynlerimden, ebeveynliğimden başlayıp, temel sorunların çözümlerindeki püf noktalarını deneyimlerle etkileşimli keşfederek, okul-aile iş birliğindeki rolleri özümsediğim hoş bir yolculuk oldu. Dr. Başak Karateke’ye, deneyimlerini samimiyetle paylaşan velilere ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.”

“Etkinlik oldukça verimliydi. Seçilen sorular konuyla doğrudan ilgili, tartışmalar faydalıydı, değişik yaş grubundan öğrenci velilerinin seçilmesi yaşanan/yaşanacak sorunların anlaşılması için faydalıydı.”

“Farklı kurumlar araştırıp almayı düşündüğüm eğitimin, okulumuz aracılığıyla bizlere sunuluyor olması, veli olarak kendimi çok değerli hissettirdi. Devamının olmasını diliyorum.”

Bir cevap yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?