Anka Bilim Koleji Yardım kampanyası ile depremzede çocukların normalleşme sürecini hızlandırıyorlar

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından düzenlenen yardımlar kapsamında; öğretmen, veli ve pedagojik formasyona sahip gönüllülerden oluşan ekip ‘Benimle oynar mısın?’ isimli bir kampanya başlattı. Çocuklara psikososyal açıdan destek olunarak normalleşme süreçlerinin hızlandırılması amaçlanan kampanyada veliler tarafından bağışlanan oyuncaklarla oyun atölyeleri düzenleniyor.

Afetten en çok etkilenenler olan çocuklar için gerçekleştirilen yardımlar bu süreçte kritik bir önem taşıyor. Ankara’daki öğretmen, veli ve pedagojik formasyona sahip gönüllülerden oluşan bir ekip, ’Benimle oynar mısın?’ isimli yardım kampanyasını hayata geçirdi.

anka-bilim-2

ÇOCUKLARIN NORMALLEŞME SÜRECİNE KATKIDA BULUNUYORLAR

Kampanya Koordinatörü Arzu Sarıkaya, kampanyaya ilişkin şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde başlattığımız yardım kampanyası kapsamında afetten etkilenen çocuklarla birlikte hafta sonu boyunca oyunlar oynayarak onları psikososyal çerçevede destekledik ve rehberlik ettik. En büyük motivasyonumuz ise depremzede çocuklarımızın yüzündeki tebessüm oldu. Kampanyamızda bize eşlik eden tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize minnettarız. Bu kampanya sayesinde çocuklarımızın normalleşme sürecine katkıda bulunduğumuz için çok mutluyuz.”

Edinilen bilgilere göre kampanyada özel okul yetkilileri çocuklar için oyuncak toplamanın da ötesine geçerek, her yaş grubuna uygun oyunlar tasarlıyor. Bu oyunların içinde grup, kutu, sokak, akılcı ve yaratıcı oyunlar yer alırken, masal saatleri gibi çocukların düşünce becerilerini destekleyici yöntemler de uygulanıyor. Böylece çocukların rutin yaşamlarındaki algı ve düşünce yetilerine kavuşmalarına aracı olunuyor.

https://www.dha.com.tr/amp/gundem/yardim-kampanyasi-ile-depremzede-cocuklarin-normallesme-surecini-hizlandiriyorlar-2213280

Bir cevap yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?