lise kariyer planlama

Lise Kariyer Planlama

9. sınıftan başlayarak, öğrencilerimizin kendilerini, ilgi ve yeteneklerini tanımalarına yönelik olarak test ve envanter uygulamaları gerçekleştirilir. Okulumuzun TOBB ETÜ ve Ostim Teknik gibi üniversitelerle yaptığı ayrıcalıklı işbirliği anlaşmaları, meslek çalıştayı ve meslek stajı gibi alanlarda bizlere destek verir.

Her yıl düzenlenen Meslek Çalıştayı ile öğrencilerimiz alanında uzman kişileri dinler ve meslek seçimlerine giden bu yolda kendilerine bir hedef belirlemeye çalışırlar. 10. Sınıfta gerçekleştirilen Meslek Stajı ile öğrencilerimiz gözlem yaparak, ilgilendikleri mesleklerin iş ve çalışma ortamını görebilmekte, ilgili mesleğin kendilerine ne kadar uygun olduğu konusunda daha net kararlara varabilmektedirler. 11. Sınıfta ise Üniversite Tanıtımı Gezileri düzenlenerek, öğrencilerimize hem kampüs yaşamını yakından gözlemlemeleri hem de iş birliği yaptığımız üniversiteler başta olmak üzere, çeşitli bölümlerde ders gözlemi yapma fırsatı tanınmış olur.

Tüm dünya üniversiteleri seçeneklerim arasında...

Üniversitelerle yapılan ayrıcalıklı iş birlikleri, öğrencilerimize, İngiltere, Amerika, Almanya ve Avusturya gibi İngilizce ve/veya Almanca eğitim veren ülkelerdeki üniversitelere kabul alma olanakları sunar.

Öğrencilerimiz, Liseden, İngilizce ve Almancayı ileri düzeyde edinmiş olarak mezun olurlar.

Yurt dışında eğitimini sürdürmek isteyen öğrencilerimiz için üniversite ve program seçimi gibi konularda danışmanlık hizmeti sunmak üzere kurulan Yurt Dışı Danışmanlık Ofisi, karar aşamasından itibaren, gerekli sınavlara hazırlık, okul seçimi ve başvuru süreçlerinin tamamlanması konularında destek verir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Lütfen bir sorununuz ya da sorunuz var sa bize ulaşmaktan çekinmeyin.