anka-bilim-koleji-ortaokul-uzaktan-egitim

Ortaokul Uzaktan Eğitim

Değerli Velimiz,

Bildiğiniz gibi, Milli Eğitim Bakanlığı Covid-19 tedbirleri kapsamında 20 Kasım 2020 tarihinden 4 Ocak 2021 tarihine kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar vermiştir.

Sağlığın en önemli öncelik olduğu gerçeğinden hareketle, Anka Bilim Ailesi olarak bu süreci karşılıklı güven, dayanışma ve iş birliği içinde en doğru biçimde yürüteceğimize inancımız tamdır.

Yaşanabilecek farklı senaryolar göz önünde bulundurularak, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ön hazırlık döneminden itibaren, tüm seviyeler için alternatif eğitim programları planlanmış ve hazırlıklar tamamlanmıştır.

Önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmeler ve alınacak kararlar doğrultusunda, öğrencilerimiz için en doğru programları hazırlamak ve gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitim süreçlerini en verimli biçimde uygulamak için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Bu doğrultuda, uzaktan eğitime uygun yeni teknolojiler ve interaktif metotlardan yararlanılarak, öğrencilerimiz akademik olarak desteklenecek, geleceğe hazır sağlıklı bireyler olmaları için psikolojik ve sosyal gelişimleri de yakından takip edilecektir.

Ortaokul ve Lise seviyesinde uygulanacak programa ilişkin detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

  • Sizlerle daha önce paylaştığımız sınav takvimimize göre, öğrencilerimizin önümüzdeki hafta yapılması planlanan sınavları 4 Ocak 2021 tarihine kadar ertelenmiştir. Yapılamayan sınavlara ait tarihler sizlerle ve öğrencilerimizle önceden paylaşılacaktır.
  • 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak ve 4 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek olan uzaktan eğitim ders programları sizlere ve öğrencilerimize 21 Kasım 2020 Cumartesi günü iletilecektir.
  • Programlar, her sınıf seviyesindeki öğrencilerin farklı akademik ihtiyaçları olduğu kadar, sosyal ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak hazırlanmış, ders saatleri öğrencilerimizin sokağa çıkma saatleri ile uyumlu olarak belirlenmiştir.
  • Üniversite sınavı ve Liselere Giriş Sınavı hazırlık sürecinin aksamadan devam etmesini sağlamak üzere, mevcut programlara ek olarak, bireysel çalışma, etüt ve soru çözüm saatleri oluşturulmuştur.
  • İhtiyaç duyulması durumunda, öğrencilerimize öğretmenleriyle bireysel çalışma imkanı sağlanacaktır.
  • Danışman öğretmenlerimizin sizlere yaptığı düzenli geri bildirimler ve online olarak gerçekleştirilecek veli toplantılarının yanı sıra, talep edilmesi durumunda öğretmenlerimizle birebir online görüşmeler de yapılabilecektir.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci kalıcı kazanımlarla tamamlamaları en önemli hedefimizdir. Bu hedefe giden yolda, her zaman olduğu gibi, sizlerin iş birliği ve güveni en büyük desteğimiz olmaya devam edecektir.

Sağlıkla kalın.

Nasıl yardımcı olabiliriz?