anka-bilim-koleji-ilkokul-uzaktan-egitim

İlkokul Uzaktan Eğitim

Değerli Velimiz,

Bildiğiniz gibi, Milli Eğitim Bakanlığı Covid-19 tedbirleri kapsamında 20 Kasım 2020 tarihinden 4 Ocak 2021 tarihine kadar resmî, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar vermiştir.

Sağlığın en önemli öncelik olduğu gerçeğinden hareketle, Anka Bilim Ailesi olarak bu süreci karşılıklı güven, dayanışma ve iş birliği içinde en doğru biçimde yürüteceğimize inancımız tamdır.

Yaşanabilecek farklı senaryolar göz önünde bulundurularak, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ön hazırlık döneminden itibaren, tüm seviyeler için alternatif eğitim programları planlanmış ve hazırlıklar tamamlanmıştır.

Önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmeler ve alınacak kararlar doğrultusunda, öğrencilerimiz için en doğru programları hazırlamak ve gerek yüz yüze gerekse uzaktan eğitim süreçlerini en verimli biçimde uygulamak için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.

Bu doğrultuda, uzaktan eğitime uygun yeni teknolojiler ve interaktif metotlardan yararlanılarak, öğrencilerimiz akademik olarak desteklenecek, geleceğe hazır sağlıklı bireyler olmaları için psikolojik ve sosyal gelişimleri de yakından takip edilecektir.

İlkokulumuzda uygulanacak programa ilişkin detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

  • 23 Kasım 2020 Pazartesi tarihinden itibaren uygulamaya başlayacağımız ve 4 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek olan uzaktan eğitim ders programımız sizlere 21 Kasım Cumartesi günü iletilecektir.
  • sınıf velilerimizle paylaştığımız sınav takvimimize göre, öğrencilerimizin önümüzdeki hafta yapılması planlanan sınavları 4 Ocak 2020 tarihine kadar ertelenmiştir. Yapılamayan sınavlara ait tarihler sizlerle ve öğrencilerimizle önceden paylaşılacaktır.
  • Programlar, öğrencilerimizin akademik ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
  • Bu dönemde öğretmenlerimiz, bireysel çalışmaya ihtiyacı olan öğrencilerimizle online dersler yapmaya devam edeceklerdir.
  • Sınıf öğretmenlerinin sizlere yaptığı düzenli geri bildirimler ve online olarak gerçekleştirilecek veli toplantılarının yanı sıra, talep edilmesi durumunda tüm öğretmenlerimizle birebir online görüşmeler yapılabilecektir.
  • Öğrencilerimizin özgüvenini geliştirmek, kişisel ve toplumsal sorumluluk bilinci oluşturmak amacıyla yürüttüğümüz proje çalışmalarına bu dönemde online olarak devam edilecektir.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci kalıcı kazanımlarla tamamlamaları en önemli hedefimizdir. Bu hedefe giden yolda, her zaman olduğu gibi, sizlerin iş birliği ve güveni en büyük desteğimiz olmaya devam edecektir.

Sağlıkla kalın.

Nasıl yardımcı olabiliriz?