Ortaokul-Veli-Gorusme-Saatleri-1

İncek Ortaokul

Liseye ve geleceğe hazırlığın temellerinin atıldığı dönem olan ortaokul, eğitim sürecinin en önemli halkalarından biridir.

Okulumuzda bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak, öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek etkin öğretim teknik ve yöntemleri uygulanmakta ve öğrenme ortamları sunulmaktadır.

Öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin hızlandığı bu dönemde, yabancı dil, bilim, sanat, spor gibi alanlardaki ulusal ve uluslararası projelerle desteklenmelerine özel bir önem verilir. Gelişim atölyeleri ile de öğrencilerimizin farklı alanlardaki ilgi ve yönelimlerini keşfetmeleri sağlanır.

İki yabancı dil eğitimi ile bir adım öne geçiyoruz

Ortaokulumuzda 5.sınıf hazırlık sınıfı olarak kabul edilir ve yoğun yabancı dil eğitimi verilir. Akademik derslerin ağırlığı azaltılmadan, öğrencilerimiz İngilizce ve Almanca programlarıyla desteklenerek üst sınıflara güçlü bir başlangıç yapmaları sağlanır.

8. sınıfın sonunda, öğrencilerimizin İngilizce ve Almanca dillerinde okuduğunu ve dinlediğini doğru anlayarak değerlendirmesi, kendilerini özgüvenli ve akıcı bir şekilde ifade etmesi, araştırma ve sunum yapabilecek düzeye ulaşması hedeflenir.

Her derse özel öğrenme ortamları

Türkçe ve Sosyal Bilgiler dersliklerimiz, ilgili ders içeriklerine göre, etkileşimli çalışmalar yapılabilecek şekilde kurgulanmıştır. Müzik, Görsel Sanatlar, Teknoloji Tasarım ve Bilişim laboratuvarlarımız da öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını uyandıracak, öğrenmeye karşı istekli kılacak bir düzene sahiptir.

LGS hazırlığı bütünüyle okulumuzda

LGS hazırlık süreci, tıpkı üniversite hazırlık çalışmaları gibi okul programının içine dahil edilerek, konusunda uzman öğretmenlerce yürütülür. Bunun yanında hafta sonu tarama ve deneme sınavları ve soru çözüm saatleri ile başka bir desteğe gerek kalmadan, öğrencilerimiz sınava etkin bir biçimde hazırlanır.

Adım adım öğrenci takibi

PDR birimimiz öğretim sürecine paralel olarak, öğrencilerimizin hayata hazırlanmaları, farkındalık geliştirmeleri, çözüm odaklı olmaları ve kendilerini tanımalarına yönelik destekleyici çalışmalar yürütür.

Sizleri de bekliyoruz!

Okulumuz, güçlü öğretmen kadrosu, özgün eğitim programları, yabancı dil eğitimi ve çok yönlü fiziki alanları ile öğrencilerine kendilerini tanıma, doğru hedefler koyma ve sağlam bir akademik birikim edinme fırsatları sunar.

Çocuğunuzun böyle bir ortamda eğitim hayatına devam etmesi için, sizleri de onun geleceğini değiştirecek tanışmaya ve aramıza katılmaya bekliyoruz.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Call Now Button