bursluk sınavı 2023

BURSLULUK SINAVI BAŞVURULARIMIZ DOLMUŞTUR.
GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ YOĞUN İLGİYE
TEŞEKKÜR EDERİZ.Sınav Değişiklikleri için 444 10 12 no'lu telefon numaramızı arayabilirsiniz.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde toplam 1,500 öğrenci kapasiteli, 17,000 m2 kapalı alanı bulunan Anka Bilim Koleji; kütüphanesi, yüzme havuzları, spor salonları, modern derslik ve laboratuvarları ile 2018 yılı “En İyi Eğitim Kampüsü” Premium Proje ödülüne değer görülmüştür. Türkiye’nin önde gelen, köklü geçmişe sahip okullarında uzun yıllar öğretmenlik ve yöneticilik yapmış deneyimli bir ekip olarak, 30 yıllık tecrübeyle; güçlü eğitim kadrosu, uluslararası standartlarda özgün eğitim programları, İngilizce ve Almanca çift dilli eğitimi ve öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla sizleri çocuğunuzun hayatını değiştirecek tanışmaya davet ediyoruz.

Sayın velilerimiz, sınav sonuçları tarafınıza SMS ile bildirilecektir. Sınav sonuçlarının açıklanma takvimi için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

Bursluluk Sınavı Yönergesi

1-Sınav öncesi kimlik kontrolü ve sınıflara yerleşim işlemlerinin yapılabilmesi için öğrencinin sınav başlamadan 30 dakika önce okulumuzda bulunması gerekmektedir.

2-Sınava girecek öğrenciler yanlarında kimlik belgesi, kurşun kalem ve silgi bulundurmalıdır. Kimlik belgesi bulunmayan öğrenciler sınava kabul edilmeyecektir.

3-Öğrencilerin yanlarında cep telefonu, akıllı saat, haberleşme aracı ve bilgisayar benzeri elektronik eşya bulunduramaz.

4-Aday yanında cetvel, pergel, hesap makinası gibi yardımcı araçları bulunduramaz.

5-Sınav soruları, öğrencilerin şu an okuduğu sınıfa ait konuları kapsamaktadır.

5-Sınav kitapçıklarının üzerine adı soyadı yazılması ve sınav bitiminde kitapçıkların gözetmene teslim edilmesi gerekmektedir. Müsvedde olarak soru kitapçığında boş bırakılan yerler kullanılacaktır.

6-Sınav başlangıcından itibaren lise öğrencilerinin ilk 30 dakika ve son 15 dakika, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin sınav süresince sınav salonundan ayrılmalarına izin verilmeyecektir.

7-Sınav salonunda son iki kişi kalması durumunda, her iki öğrencinin birbirini beklemesi gerekmektedir.

8-Farklı seanslarda birden fazla sınava girdiği tespit edilen öğrencinin her iki sınavı da geçersiz sayılacaktır.

9-Sınava katılım ücreti alınmayacaktır.

 * Öğrencilerin kazanacakları burs, sınava girdikleri kademe (ortaokul ya da lise) için geçerlidir. Öğrencilerin Özel Anka Bilim Koleji Burs Yönetmeliği’nde belirtilen koşulları sağlamaları ve erken kayıt döneminde kayıt yenilenmesi koşuluyla, bursları ilgili kademenin sonuna kadar devam eder.

2023 Yılı Bursluluk Sınavı Soru Sayısı ve Süreleri (İlkokul ve Ortaokul)

ilkokul-ve-ortaokul

2023 Yılı Bursluluk Sınavı Soru Sayısı ve Süreleri (Lise)

lise