Atletizmde Madalya Toplamaya Devam

Atletizm Okul takımımız, Ankara okullar arası atletizm müsabakalarına katılarak 400 metre, uzun atlama, gülle atma ve 1500 metre kategorilerinde okulumuzu başarı ile temsil etti.

Anka Bilim Koleji, sportif faaliyetler konusunda birçok farklı branşta olduğu gibi atletizm konusunda da öğrencilerini desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönem Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği “29 Ekim Gençlik Koşusu”nda öğrencilerimizden Ada İlhaner 400 metre genç kızlar ikincisi, İlker Yeralp rekor derece ile 800 metre genç erkekler birincisi, aynı kategoride Deniz Eren Özgökkurt genç erkekler üçüncüsü ve Bahar Uz 100 metre genç kızlar üçüncüsü olarak madalya almıştı.

Çalışmalarını sürdüren okul atletizm takımımız bu dönem 9-10 Mart tarihlerinde düzenlenen Ankara okullar arası atletizm müsabakalarına da katıldı. Müsabakalar sonunda 400 metre genç kızlarda Ada İlhaner Ankara ikincisi oldu. Ada, bu derecesi ile Türkiye Şampiyonası’nda İlimizi ve Okulumuzu temsil etmeye hak kazanırken, aynı kategoride yarışan diğer öğrencimiz Elçin Eslem Gürsel beşinci oldu.

Diğer sporcularımızdan 400 metre genç erkeklerde Ahmet Acar Ankara beşincisi, 1500 metre genç erkeklerde Deniz Eren Özgökkurt Ankara yedincisi, uzun atlama genç erkeklerde İlker Yeralp Ankara dokuzuncusu ve gülle atmada Ata Uygur Özen Ankara onuncusu oldu.

Okulumuzu temsil eden tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Bir cevap yazın

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?